Sportowe szelki dla pieska

Z psem możemy uprawiać rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to być od razu specjalistyczny sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego niezbędne będą określone, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psów posiadają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla psiaka zbudowane są tak, by dać psu komfort podczas wysiłku.
Do mniej forsownych sportów wolno wykorzystywać szelek dla psa zaprzęgowych, natomiast właściwie jest używać szczególne szelki przeznaczone do ganiania z pieskiem czy jazdy na rowerze.
kup legowisko dla psa tutaj

Firma Non-stop Dog Waer robi oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorodnych sportów biegowych. Są to zatem szelki świetnie przystosowane do formy pieska, dostarczają ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie poruszają się w czasie biegu i także nie powodują zranień. Szelki dla czworonoga Line mogą być użytkowane i na co dzień, szczególnie do długodystansowych spacerów. Są to wówczas szelki nadające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Nieznane sportowe szelki dla czworonoga to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to zatem powiązanie tradycyjnych szelek modelu guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska także korzystnie sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż można uprawiać w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można niesłychanie dobrze przystosować do kształtów psa, posiadają dwa elementy regulacji. Szelki rozdzielają proporcjonalnie siłę, z jaką pies rwie, pozwalając mu na lekką oraz efektywną pracę i lekkość ruchów. Szelki dla psa Speed są funkcjonalne i elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, służy do mocowania pieska na spacer, kolejne do przyczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze czy długiej wędrówki.

Marka Sali produkuje także doskonałe szelki dla czworonoga „norweskie”, które też sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla psów, które zbyt silnie nie ciągną i dodatkowo prawidłowo postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psa sportowe to też Front Range firmy RUFFWEAR. Są to także wielofunkcyjne szelki, można zakładać je psiakowi na ciągłe spacery, i również wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są banalne w regulacji i także miękkie, ich właściwością jest jeszcze szybkie i także bezproblemowe zakładanie i ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podnosi bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli zamierzamy uprawiać sport z psem potrzebujemy wyselekcjonować dla niego optymalne, odpowiednie i także dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.