Drapak dla kota – który zakupić?
Kotki posiadają pazury, które nie pielęgnowane zaczynają przeszkadzać i wywoływać ból. Stąd którykolwiek spośród nich ma rzeczywistą konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie szpony oraz przy okazji znaczy własny teren. Przy zadowalaniu owej czystej kociej potrzeby nagminnie cierpią meble, które w oczach kotów doskonale przydają się do tegoż zamierzenia. Właściciele pupilów przeważnie nie wiedzą w jaki sposób zabezpieczyć własne meble przed niszczącymi pazurami bliskich podopiecznych, próbują w jakiś sposób je oduczać od drapania foteli lub kolejnymi sposobami zachowywać swój inwentarz. Natomiast wyjście jest o wiele prostsze. Wystarczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się mnóstwo modeli drapaków dla kotów. Jakże zatem wyszukać tenże przydatny?
twoje meble są zniszczone przez kota? zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim należy dostosować drapak do domu w jakim żyjemy. Jeśli mamy dużo miejsca na której potrafimy postawić kolejny przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najfajniejszym wyjściem. Niniejszego modelu drapak dla kota jest wyjątkowo trwały, i owe znacznie rozbudowane (np. piętrowe z różnego rodzaju budami, leżankami, pobocznymi zabawkami itp.) będą, oprócz wypełniania swojej kluczowej funkcji, również wspaniałym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Jeżeli posiadamy małe mieszkanie właściwszym wyjściem będzie drapak dla kota do zawieszenia na ścianach bądź drzwiach. Taki drapak dla kota zajmuje relatywnie mało miejsca oraz można go ulokować np. na drzwiach, jakie kotek wielokrotnie niszczył w tenże sposób je broniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być dodatkowo dopasowany do jego wielkości. Zakupienie niewielkiego drapaka dla dużego kota może prawdopodobnie doprowadzić, że kot będzie go wywracał przy dowolnej próbie wykorzystania i tym samym się nim znuży i wróci do niszczenia sprzętów. Wystarczy więc dokładnie dostosować drapak dla kota do jego wielkości by mógł on osiągać swoje powołanie.
Inną rzeczą na jaką przystaje zwrócić czujność kupując drapak dla kota stanowi materiał z jakiego jest stworzony. Nieraz stworzony jest z sizalem inaczej włóknem agawy, zaś niektóre spośród tychże droższych zamiast sizalu mają trawę morską. Dodatkowe moduły drapaków nierzadko wyprodukowane są z drewna bądź wikliny, i miejsca dedykowane do odpoczynku obite cienkim materiałem oraz napełnione gąbką. W tymże przykładzie dobór podporządkowany jest od możliwości finansowych klienta.
Przed kupnem drapaka dla kota należy zastanowić się też którą funkcję będzie realizował. W wypadku kiedy ma jedynie służyć do drapania to starczą najprostsze drapaki stojące czy poziome, tymczasem jeżeli ma pełnić dodatkowe funkcje (takie jak pole do spania albo zabawy) lepiej kupić ich rozbudowane wersje.
Na rynku jest ogrom drapaków danych dla oryginalnych kociąt. Ich dobór nie powinien dawać za sporo problemów głównie wówczas jak dokładnie wiemy czego żądamy od kupionego drapaka. Jeśli zależy nam jedynie na protekcji mebli i nie mamy za mnóstwo miejsca wystarczy zwykły drapak pionowy bądź poziomy. Gdy planujemy by drapak dla kota stanowił jeszcze miejscem do zabaw oraz wypoczynku oraz przy tym wyglądał pięknie możemy rozglądnąć się za bogatszymi, niezwykle poszerzonymi możliwościami. Niezależnie od tegoż który drapak dla kota zakupimy należy pamiętać, że do któregokolwiek z nich kot wpierw musi się przyzwyczaić i przysposobić do czego służy.