Drapanie jest naturalnym odruchem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały zrobione. Jak zatem dokonać wyboru drapaka i uszczęśliwić nawet mocno wymagającego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze pieńka przytwierdzonego stabilnej powierzchni. Nieco droższą alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy posiadamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasi pupile lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla kota. Drapaki tego typu sprawdzają się w pokojach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Powstały po to, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niedużych rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, obszyta materiałem. Równie ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne typy drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html drapak dla kota