Żwirek dla kota

Żwirek dla kotka to zatem niezbędne wyposażenie kuwety. Są odmienne rodzaje żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka ma taki mankament, iż niestety nie można do końca powstrzymać jego rozsiewaniu wzdłuż kuwety i rozprzestrzenianiu po pomieszczeniu przez kotka.
kliknij tutaj aby zamówić dobry żwirek silikonowy

Który żwirek dla kotów?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu normalny piasek. Choć na rynku są widoczne różnorodne żwirki dla kota, wiele przyjemniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają normalny piach. Są niezastąpione dla pupilów, które często idą na zewnątrz oraz przepadają grzebać w ziemi. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie coś znajomego.

Wszak taki żwirek dla kotka niesamowicie prędko zaczyna brzydko pachnieć, gdyż nie ma opcji rozdzielenia żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy budowę małych kamyczków. Im te kamyczki są większe, tymże żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Jednakże ten większy i grubszy jest mniej korzystny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, którą można prędko wyeliminować z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe lub zapachowe. Zestaw zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, trafne żwirki dla kotka bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odchody na bieżąco, zaś wszystek żwirek uzupełniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotka jest niesamowicie efektywny.

Gdy go stosujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym pomieszczeniu, ażeby woda z moczu nieskomplikowanie odparowała. Ogromnie renomowane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy też drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek porządnie niweluje smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi to wówczas, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprasza się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba myć po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory, jakie można instalować w niewielkiej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają nadto cechy sterylizujące.