Lato może być wyborną okazją, aby poświęcić czas waszemu psowi. Wyjazd razem z ulubionym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, żeby odpocząć, w tym samym czasie ofiarując zwierzakowi czas. W letnie miesiącewarto pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze odznaczają się długą skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnych rozmiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do masy zwierzaka, należy zatem przeczytać przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno na kleszcze i przeciwpchelne, przez co umożliwiają wszechstronną opiekę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie potrzebna jest większa ochrona, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny online