wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla przykładu kuwety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, choć większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym rozmiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, żeby łatwiej utrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która naprawdę czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zamiata brudy do kontenera, bądź do kanału. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje na dół. Ten właśnie typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które niejednokrotnie czyszczą kuwetę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, ponieważ może nieść za sobą kłopot przy wejściu. skoro kot już skończy 84 dzień życia życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to, ażeby wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek lubi rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było u góry napisane – trzeba uważać, aczkolwiek poszczególne koty mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, iż kuweta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w jakim można ustawić wewnątrz kuwetę, skoro nadejdzie taki przypadek, że ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Wskazane jest co więcej kupić dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

żwirek dla kota