Wielu producentów psiej karmy chwali się wspaniałymi wartościami odżywczymi oraz energetycznymi swoich produktów. Jak się jednak okazuje, część z nich to czcze przechwałki, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. W składzie wielu karm nie ma wystarczającej, pożądanej ilości mięsa oraz składników odżywczych, co nie wpłynie pozytywnie na zdrowy rozwój oraz dobre samopoczucie psa. Dlatego też przygotowaliśmy ten artykuł, w którym podpowiemy Ci na co warto zwracać uwagę, gdy wybierasz suche karmy dla psa.

Najlepsza sucha karma dla psa – co powinna zawierać?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najważniejsze w doborze suchej karmy dla psa jest zwracanie uwagi na jej zawartość. Często bowiem okazuje się, że reklamy telewizyjne, wychwalające pod niebiosa dany produkt, są jedynie działaniami marketingowymi, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Bardzo często na sklepowych pólkach możemy np. natknąć się na tzw. suche karmy dla psów o „smaku mięsa”, co jednoznacznie powinno pobudzać w nas ostrożność. Są to bowiem karmy, które posiadają w swoim składzie mniej niż 4% (!) zawartości mięsa, dlatego też z całą pewnością nie okażą się pożywne i dobre dla naszego pupila.

Ile w takim razie mięsa, powinna zawierać porządna sucha karma dla psów? Według specjalistów co najmniej 20%,bo jest to gwarancją tego, że karma będzie posiadała niezbędne psu składniki odżywcze i spełni jego codzienne zapotrzebowanie na konkretne wartości odżywcze. Oczywiście im więcej mięsa tym lepiej, dlatego widząc na półce karmę z zawartością 40% mięsa lub więcej, nie trzeba się zbyt długo zastanawiać.

karma dla psa

Nie tylko mięso, czyli zdrowe dodatki…

Oczywiście sucha karma dla psa to nie tylko mięso – pozostała zawartość również powinna reprezentować odpowiednią jakość, by zwierzę mogło zdrowo się odżywiać. Najważniejszym dodatkiem są warzywa i owoce, będące bardzo dobrym źródłem witamin i minerałów, a także inne składniki, które posiadają w sobie witaminy oraz minerały, takie jak L-karnityna, glukozamina czy olej rybi. Bardzo korzystne dla psów są również witamina E, fruktooligosacharydy, fosforan sodu i wiele innych.

…oraz te mniej zdrowe

Nie ma co ukrywać, że niektóre suche karmy dla psów posiadają w swoim składzie wiele niepożądanych elementów, które nie tylko nie pomogą psu w zdrowym rozwoju i nie dadzą mu codziennej porcji radości, ale nawet mogą mu zaszkodzić. Podstawowymi są pszenica, ryż i kukurydza, a więc popularne zboża, stanowiące bezwartościowy dodatek do karm dla psów. Niestety, na rynku bardzo trudno jest znaleźć takie suche karmy dla psa, które byłyby całkowicie pozbawione zbóż, dlatego wybieraj te, posiadające ich możliwie jak najmniej. Zrezygnuj też z karm zawierających białko roślinne, które może wywoływać liczne alergie pokarmowe.

Jeżeli więc chcesz zainwestować w naprawdę wysokiej jakości suche karmy dla psów rasowych lub kundelków, zainwestuj w produkty znajdujące się w naszym sklepie. Stworzyliśmy bardzo bogaty asortyment wyrobów, które tworzone są przez najlepszych producentów na rynku, dzięki czemu masz pewność tego, że inwestujesz w dokładnie to, co najlepsze!