Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Przypuszczalnie każdy chociaż raz dostrzegł pupila, który wysuniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu nierzadko ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną z codziennych czynności, jaką musi robić każdy normalny pupil. I nie chodzi tu bynajmniej o zaostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza własne terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, także w charakterze ogłoszenia, iż to jego obszar. Jeżeli kot wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas znak, że coś mu dolega. Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwoli zachować przed uszkodzeniem nasze meble.
zakup zabawki dla swojego kota z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym kotom komfort, są szczególnie niezbędne szczególnie pupilom będącym cięgiem w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy również do gimnastyki. Pupil wysuwa mięśnie, natomiast na znacznie rozbudowanych drapakach ma szansę do super trudnych zabaw. Rozsądnie jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby zachować przed zadrapaniem meble lub wersalkę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają gospodarze, dlatego ofiarą może paść wersalka w salonie. Pupile ubóstwiają również oznaczać znane terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś obce zwierzę, na przykład nowego kota.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najwspanialsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest odporny na zniszczenia i może służyć kotu jako użyteczne środowisko do drzemki. Jest to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są także drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, ustawionego na podkładce prosto lub skośnie, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są mocno rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze albo być umocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kotów i dla hodowli, oraz także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szczególnie obfita, mają one najróżniejsze wymiary, mają różnorodne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem oraz upodobaniami pupila. Gdy kot kocha więcej spać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest aktywny i dodatkowo kocha skakać, z pewnością ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie