To, że pies jest najwspanialszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Owy futrzasty towarzysz, jest lojalny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i także warunki, w których mieszka. Dla niego liczy się wyłącznie łagodne spojrzenie oraz dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Kiedy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup albo adopcję szczeniaka, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad wyborem tej szczególnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także stylowi życia. Wygląd psiaczka oraz jego piękny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły psiak niesamowicie szybko dojrzewa i właściciel nawet nie dojrzy, kiedy zamienia się w dorosłego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada wymaganiom właściciela. Dzieje się tak, kiedy piesek jest wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak duży piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego uroczych oczek i także zabawnego pyszczka.


Aktywny psiak oraz ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psiaka, wypada dokładnie zapoznać się z jego rasą, by razem z nim stanowić jednolity oraz szczęśliwy związek. Psiaki wymagające wiele ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć wiedzę, że to szczególnie aktywne zwierzaki, które potrzebują wyczerpujących spacerów oraz licznych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego miłośnicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien idealnie sformułować swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tu psy nieduże, które łatwo zmieszczą się w każdym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Jednak niewielkie pieski pomimo własnego wspaniałego wyglądu, nie zapewnią człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, z pewnością spowodują lęk oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w domu występują małe dzieci, których zachowanie nieraz jest nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Pies agresywny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania odpowiednich dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Pieski odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym oraz odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich odmianami, aby trafnie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także stylem życia człowieka, bo jedynie wtedy więź z psem będzie skutkowała przywiązaniem i obustronną miłością.

hurtownia zoologiczna online