Jak wybrać drapak dla kota?

Zamierzając się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to jego własny instynkt i podświadomy środek na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Jeżeli Twój kot posiada smykałkę do rysowania rozmaitych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi i także meble, wyjściem może stanowić przystosowany do jego spraw drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie kształtem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś wybór istnieje niewątpliwie duży. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są szczegółowe reguły dobierania tego rodzaju dodatków też jak dokonać trafnego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Kotek ścierając pazurki zużywa do tego sporą część swojej siły, oraz ciało wygina w duży łuk. Takie zachowanie czyni, że drapak dla kota musi być przede wszelkim solidny, tak aby nie zagroził naszemu zwierzakowi. Właściwym podejściem są np. moduły przyczepione do ściany, które wytrzymują wielki nacisk i dodatkowo tworzą wspaniałą opcję, chociażby dla dużych kotków. Szukając drapak sprawdź, czy jest oparty na mocnej podstawie i dodatkowo czy strona dolna świetnie dochodzi do ziemi.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę zalecenia producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kota dedykowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże potężniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być wprost bezpieczny.

Dopasowana wielkość

Niezależnie od tegoż, albo kupisz drapak w markecie stacjonarnym, czy zamawiasz go online, pamiętaj ażeby dobrać jego wymiary do gabarytów Twojego pupila. Wysokość winna być dobrana do wielkości zwierzaka, właśnie aby mógł on wyprostować łapki oraz wyciągnąć cielsko. Pupile odmiany dużej pragną wyjątkowych, dużych akcesoriów, które spełnią ich potrzeby. Koci junior zadowoli się znanym artykułem; możemy też wybrać drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość a wykorzystane materiały

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być stworzony z znakomitej klasy materiałów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który idealnie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki zbiór obicia zrobi, iż na materiale nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drapaków w różnej formie. Te najłatwiejsze to deska przewiązana specjalnym sznurkiem, nadzwyczaj ekskluzywne zbudowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Istnieją i drapaki, zrobione tak, ażeby pełnić zarazem
rolę legowiska i które obite są mocną, wszak lekką gąbką.
najlepsze kocie drapaki sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być także ładny, jak i także prosty. Taki przedmiot potrafi się stać dekoracją domu i także dobrym placem zabaw dla naszego pupila. Ogromnie powiększone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają dopilnować pazurki, lecz są również legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do gier. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeżeli masz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, oraz choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Duży asortyment rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że dowolny posiadacz kota znajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i stworzy radość kotka.